Tabele rozmiarów

ROZMIARY ODZIEŻY

Poszczególni producenci stosują różne oznaczenia do opisu rozmiarów ich produktów. W celu ułatwienia Państwu wyboru odpowiedniego produktu, poniżej prezentujemy tabele rozmiarów producentów, których produkty dostępne są w naszym sklepie. Decydując się na dany element odzieży należy zwrócić uwagę przede wszystkim na wzrost, ale również takie parametry jak obwód klatki piersiowej, talii i bioder.

ROZMIARY OBUWIA

Właściwy dobór rozmiaru obuwia jest istotny dla póżniejszej wygody jego użytkowania. W większości przypadków rozmiary u wszystkich producentów butów są określane przez pomiar długości i szerokości ludzkiej stopy. Z doświadczenia jednak wiemy, że skale rozmiarowe stosowane przez producentów nie są identyczne. Dlatego poniżej prezentujemy tabele rozmiarów wszystkich producentów, których produkty znajdują się w naszym sklepie oraz informacje dotyczące sposobu mierzenia stopy.

 

Wskazówki dotyczące dopasowania obuwia do stopy

 1. Jeśli zdecydujemy się na zakup zbyt małego obuwia, to na pewno będzie to przyczyną obtarcia palców, a przy długim użytkowaniu ich sinienia.
 2. Jeśli zdecydujemy się na zakup obuwia zbyt dużego, to możemy się spodziewać mniejszej stabilizacji stopy w obuwiu i wiecznego dyskomfortu spowodowanego przez ciągle przesuwającą się stopę wewnątrz obuwia.
 3. Musimy pamiętać, że kształt naszej stopy ulega zmianom w czasie i nie możemy zakładać, że posiadamy przez całe życie ten sam rozmiar stopy.


Wskazówki dotyczące określenia właściwego rozmiaru stopy / obuwia

 1. Pomiaru stopy radzimy dokonywać wieczorem, gdyż wtedy nasza stopa jest największa.
 2. Dokonuj pomiar stopy w skarpetce, której będziesz używał z danym obuwiem.
 3. Dokonaj pomiaru obu stóp i dopasuj obuwie do największej z nich. Jeśli dokonujesz pomiaru samodzielnie, zrób to w pozycji siedzącej, wtedy uzyskasz najdokładniejszy pomiar. Mając kogoś do pomocy dokonajcie pomiaru w pozycji stojącej.
 4. Dokonuj pomiaru w centymetrach. Jeśli będziesz zmuszony do zrobienia tego w calach to przemnóż otrzymany wynik przez 2.54 i otrzymasz wartość w centymetrach.


Jak samodzielnie dokonać pomiaru długości stopy?

 1. Siedząc na krześle postaw stopę na kartce papieru.
 2. Używając ołówka, który należy prowadzić jak najbliżej stopy w pozycji pionowej, odrysuj kształt swojej stopy.
 3. Czynność z punktu 2. powtórz dla drugiej stopy.
 4. Przy użyciu linijki zmierz odległości najdalej oddalonych od siebie punktów na, wzdłuż linni jaką wyrysowałeś na kartce papieru, dla lewej i prawej stopy.
 5. Od największej różnicy z tych dwóch pomiarów odejmij 5mm lub 1/5 cala i w ten sposób otrzymasz długość wymaganego obuwia podaną w cm lub calach.
 6. Otrzymany wynik, przy użyciu odpowiednich dla danego producenta tablic rozmiarowych, pomoże tobie w określeniu właściwego rozmiaru obuwia.

Nie jesteśmy producentem oferowanych przez nas produktów.
Nie ponosimy odpowiedzialności za ewentualne różnice w rozmiarach w stosunku do tabel rozmiarowych.
 

 

Typy obuwia

 

Odpowiedni dobór butów wpływa znacząco na grę piłkarza. Źle dobrane obuwie może przeszkadzać na boisku. Jakie mamy rodzaje piłkarskich butów i jak odpowiednio je dobrać?

 

 

 Buty halowe – jak sama nazwa wskazuje najlepiej sprawdzają się w halowej odmianie piłki nożnej. 
Ale nie tylko, bo śmiało możemy grać w nich na: tartanie,  asfalcie oraz na ziemnym boisku. Halówki sprawdzają się też na sztucznych boiskach. Gorzej z naturalną trawą, gdzie będziecie mieli trudności z szybkim poruszaniem się.
Na mokrej murawie w halówkach gra jest 

niemożliwa, bo przypomina jazdę na łyżwach.

 

 

 

 

 

 

 Turfy – na stopie znajduje się kilka lub kilkanaście małych gumowych korków. Te buty  dobrze sprawdzają się na sztucznej nawierzchni, twardym boisku oraz na murawie  pokrytej śniegiem.

 

 

 

 

 Korki (Lanki) – bardzo popularne wśród piłkarzy.
Korki są wykonane ze sztucznego tworzywa,
warto je założyć na naturalne boiska, które nie są w najlepszym stanie.
Mają kołki o niezbyt dużej wysokości, przez co dobrze biega
się w nich na suchym boisku.